طراحی انواع سایت با کدنویسی اختصاصی

طراحی انواع سایت با کدنویسی اختصاصی

وب سایت‌های اختصاصی و سفارشی دقیقاً مطابق با نیاز شما طراحی می شود. در صورتی که تمایل دارید وب سایت شما دقیقاً مطابق با نقشه و نیاز شما طراحی شود و یا وب سایت بزرگ و پیچیده ای مد نظرتان دارید، ما طراحی وب سایت اختصاصی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. وب سایت‌های اختصاصی اصولاً وب سایت‌هایی با عملکرد خاص هستند که نیاز به کد نویسی و طراحی از ابتدا دارند.

در طراحی سایت اختصاصی بر خلاف سیستم‌های مدیریت محتوا تمامی بخش‌های مورد نیاز برای نمایش یک سایت می‌بایست به صورت اختصاصی برنامه‌نویسی شوند.

دلایل استفاده نکردن از سایت های آماده

آنچه سبب می‌شود تا از ابزارهای آماده استفاده نشود و بخش‌های مورد نیاز از پایه برنامه‌نویسی شوند ممکن است به یکی از دلایل زیر باشد:

  • عدم توانایی سیستم مدیریت محتوا در پوشش یکی از نیازهای اصلی
  • نیاز به ارتباط سیستم با یک سیستم دیگر
  • عدم هماهنگی فرآیندهای موجود در سیستم مدیریت محتوا با فرآیندهای مورد نیاز
  • نیاز به کیفیت، سرعت یا ویژگی بسیار متفاوت
  • مزایای طراحی سایت به صورت اختصاصی و سفارشی

مزایای برنامه نویسی اختصاصی

  1. مهم ترین مزیت این روش، سازگاری دقیق سیستم با نیازهای موجود است. در حالی که در طراحی سایت با استفاده از سیستم‌های مدیریت محتوا مانند وردپرس و جوملا، ممکن است نیاز به تغییر فرآیندهای سازمانی وجود داشته باشد.به عنوان مثال ممکن است برای درج محتوا در سایت یک نفر لازم باشد که متن را بنویسد، یک نفر ویرایش کند و دو نفر تایید کنند. در چنین حالتی، سیستم‌های مدیریت محتوا به صورت مستقیم امکاناتی را در اختیار شما قرار نمی‌دهند.
  2. مزیت دوم در طراحی سایت سفارشی، سرعت است در سایت‌هایی با بازدید بسیار بالا به چشم خواهد آمد. سیستم‌های مدیریت محتوا به دلیل پشتیبانی از بسیاری امکانات جانبی و بسیاری ویژگی‌های فنی از امکانات سخت‌افزاری سرور به مقدار بیشتری استفاده می‌کنند و در نتیجه توانایی پاسخگویی به تعداد کمتری از کاربران با سرعت مناسب در توانایی یکسان سخت‌افزار را خواهند داشت.این نکته نباید فراموش شود که تمامی مزایای طراحی سایت اختصاصی هنگامی در دسترس خواهد بود که برنامه‌نویسان، دانش و تجربه‌ی کافی در برنامه‌نویسی سایت را داشته باشند.برای مثال سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سیستمی گسترده است که تقریبا معادل ۹۰ سال کار یک برنامه‌نویس حجم و قدرت دارد و نوشتن کدهایی که بتواند مزایای موجود در چنین سیستمی را پشت سر بگذارد بسیار دشوار خواهد بود.

معایب طراحی سایت اختصاصی

  1. زمان و هزینه بیشتر: به دلیل زمان و هزینه‌ی بیشتری که در این مسیر می‌بایست صرف شود، استفاده از این گزینه برای شرکت‌های کوچک و نوپا گزینه‌ی مناسبی نیست.
  2. مشکل دوم که طراحی سایت اختصاصی و سفارشی را با مشکلات زیادی مواجه می‌کند، عدم تجربه و توانایی کافی برنامه‌نویسان در پیاده‌سازی با کیفیت سایت است.

برنامه نویسی کامپیوتر فرایند طراحی و ساخت یک برنامه کامپیوتری اجرایی برای انجام یک کار محاسباتی خاص است. برنامه نویسی شامل وظایف نظیر تجزیه و تحلیل، تولید الگوریتم ها، دقت الگوریتم های پروفایل و مصرف منابع و اجرای الگوریتم ها در یک زبان برنامه نویسی انتخاب شده است. کد منبع یک برنامه در یک یا چند زبان برنامه نویسی نوشته شده است. هدف برنامه نویسی یافتن دنباله ای از دستورالعمل هایی است که عملکرد یک کار را برای حل یک مشکل مشخص خودکار می کند. بنابراین فرایند برنامه نویسی اغلب نیاز به تخصص در چندین موضوع مختلف دارد، از جمله دانش دامنه کاربرد، الگوریتم های تخصصی و منطق رسمی.

انتخاب نهایی

انتخاب نهایی باید برخی از ویژگی های اساسی را برآورده کند. برخی از این ویژگی ها عبارت اند از:

قابلیت اطمینان: اغلب نتایج یک برنامه درست است. این بستگی به صحت مفهومی الگوریتم ها و به حداقل رساندن اشتباهات برنامه نویسی مانند اشتباه در مدیریت منابع و خطاهای منطقی بستگی دارد.

قابلیت استفاده: امکانی که فرد می تواند از این برنامه برای اهداف مورد نظرش استفاده کند یا در برخی موارد حتی هدفهای غیرقابل پیش بینی. چنین مسائلی می توانند موفقیت خود را حتی بدون توجه به مسائل دیگر انجام دهند. این شامل طیف گسترده ای از عناصر متنی، گرافیکی و گاهی سخت افزاری است که وضوح، بصیرت، انسجام و کامل بودن یک رابط کاربری برنامه را بهبود می بخشد.

نظرات کاربران:

سینا
11:41 - 12 شهریور 97
بسیار عالی

افزودن نظر

CAPTCHA2